Een leuk (vakantie)huis met een uitzicht over de glooiende weilanden en op loopafstand van het dorp!
Woonhuis
Het huis ligt aan een rustig straatje met woningen uit de jaren ‘70 aan de buitenrand van het dorp Châteauneuf la Forêt. Omdat ze hoger is gelegen en het een souterrain-woning betreft, is er vanaf het balkon een mooi uitzicht over de omgeving. De entree bevindt zich aan de linkerzijde. Een handige plek voor de jassen en schoenen, een 2e koelkast of een vriezer. De masief houten trap leidt naar de woonverdieping. Hier treft u een ruime woonkamer aan met lichte laminaatvloer en PVC-schuiframen die toegang geven tot een balkon. Schuin voor het huis staan geen woningen, dus er is ook uitzicht op het groen. In de hoek van de woonkamer is een schouwtje : een mooie plek voor een hout-of pelletkachel. Ernaast de keuken : deze is netjes, maar dateert nog uit de begintijd. Er is ruimte voor een kleine tafel voor het ontbijt of de maaltijd. De keuken is voorzien van een draai-kiepraam (PVC).
Er zijn twee slaapkamers van respectievelijk 14 en 11 m². Beide zijn voorzien van een mooie parketvloer. De eikenhouten ramen aan de achterzijde zijn voorzien van voorzetramen. De badkamer voorziet in een douche, bidet en wastafel. Er is een apart toilet. De deur naar de begane grond is voorzien van glas, waardoor de gang en de entree ook lichte ruimtes blijven. In het souterain is een ruime garage (30 m²) met elektrische schuifdeur en aan de linkerzijde een stookruimte. Hier staat de oliegestookte cv, opbergrekken en een ‘lavoir’ (wasplaats). Het huis is goed onderhouden en netjes bewoond. Het is aan de voorzijde voorzien van (onderhoudsvriendelijke) PVC-ramen en rolluiken. Er is een werkende cv-installatie. In 2023 is de zoldervloer geisoleerd. De wens zal bestaan om de keuken en het sanitair tzt te vernieuwen.
Diepe tuin
Het totale perceel is 1.090 m² groot en rechthoekig. Voor de entree, verhoogd gelegen en gelegen op het westen, kun je genieten van het ondergaan van de zon. Een mooie plek om tussen de bomen een terras te realiseren. Er zijn diverse (bloeidende) struiken en bomen. De voorzijde is voorzien van een toegangspoort en een hek. De auto zal veelal op de oprit geparkeerd worden. Het grootste gedeelte is aan de achterzijde (oosten) van de woning gelegen. De tuin ligt iets onder helling. Er is voldoende ruime voor een grote moestuin. Maar ook voor een schommel of een 2e terras. Aan de linkerzijkant van het huis staat nog een klein opberghok voor het tuingereedschap.
De voorzieningen
Het dorp Châteauneuf la Forêt telt circa 1.600 inwoners en voorziet in alle noodzakelijke voorzieningen zoals een grote supermarkt, twee bakkers, diverse restaurantjes, een bar. Midden in het dorp ligt de lagere- en middelbare school. De medische voorzieningen zijn aanwezig : een apotheek, dokterspost, dierenarts etc. Aan de rand van het dorp ligt een fraai zwemmeer met zandstrand en camping. Ook de sportfaciliteiten als een sporthal, tennisbaan en voetbalveld ontbreken niet. Het dorp ligt op zo’n 40 autominuten van de stad Limoges.